کرپ
ارزش غذایی برای یک عدد کرپ- 50 گرم
انرژی
168.8 کیلوکالری
چربی
4 گرم
کربو هیدرات
27.2 گرم
پروتئین
5.2 گرم
ترکیبات
آرد گندم - نشاسته ذرت- امولسیفایر E471 - نمک طعام- شکر- ییکینگ پودر - وانیلین
روش تهیه:

پودر کرپ را در یک کاسه بزرگ بریزید. تخم مرغ ، شیر و روغن مایع  را به آن اضافه نمایید. به مدت حدود 3 دقیقه با همزن دستی یا چنگال مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود.

تابه نچسب سالم (تفلون ) به قطر حدودا 25 سانتی متر را روی اجاق قرار دهید تا کاملا گرم شود. شعله اجاق گاز را روی متوسط رو به بالا تنظیم کنید.

نکته: از روغن در کف تابه استفاده ننمایید چون باعث سوختن کرپ ها می شود.

تقریبا یک چهارم پیمانه یا یک ملاقه از مایع را درون تابه بریزید و سریعا تابه را بچرخانید تا مایع در تمام کف تابه به طور یکسان پخش شود.

زمانی که یک طرف کرپ آماده شد لبه های آن کمی از تابه جدا می شود (حدود 3 تا 4 دقیقه طول می کشد)

با یک کفگیر پهن لبه های دور تا دور کرپ را به آرامی از تابه جدا کرده و کرپ را برگردانید و اجازه دهید طرف دیگر کرپ یک تا دو دقیقه حرارت ببیند.

پیشنهاد: از آنجایی که پخش کردن یکنواخت خمیر کرپ در کف تابه نیاز به مهارت و سرعت بالایی دارد می توانید مقدار زیادی از خمیر را در تابه ریخته و تابه را سریعا بچرخانید تا مایع در تمام کف تابه پخش شود ، سپس تابه را کج کنید تا مقدار اضافی خمیر در ظرف حاوی خمیر کرپ خالی شود، به طوری که فقط یک لایه نازک از خمیر درون تابه باقی بماند. پس از سفت شدن خمیر در تابه، کناره های اضافی کرپ درون تابه را به راحتی به وسیله کفگیر جدا کنید.  هرچقدر تابه مورد استفاده لبه های کوتاه تری داشته باشد، کار راحتتر است و مقدار کمتری از خمیر روی دیواره تابه باقی می ماند.

کرپ
مواد لازم:
شیر
400 میلی لیتر (2 پیمانه)
تخم مرغ
3 عدد
روغن مایع
5 قاشق غذاخوری
دستور پخت های مرتبط !
محصولات مرتبط!