رویال هویج
ارزش غذایی برای یک برش رویال هویج با کرم (50 گرم)
انرژی
192.4 کیلوکالری
چربی
10.4 گرم
کربوهیدرات
22 گرم
پروتئین
2.7 گرم
ترکیبات
آرد گندم، پودر شکر، پودر هویج، مالتودکسترین، نشاسته گندم، شیرخشک بدون چربی، بیکینگ پودر، وانیلین، بتاکاروتن، امولسیفایر E472، گوارگام، نمک تصفیه خوراکی
روش تهیه:

آماده سازی کیک:

-       فر گازی را روشن نمایید و در دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه گرم کنید.

-       تخم مرغ ها را در ظرفی مناسب بشکنید. 2  تا 3 دقیقه با دور تند همزن مخلوط کنید تا پف کرده و رنگ آن روشن شود.

-       آب یا شیر و  روغن را به تخم مرغ ها بیافزایید و 1 دقیقه با دور متوسط همزن، مخلوط نمایید. برای ایجاد طعم بهتر می توانید بجای 120 گرم روغن، از 60 گرم کره و 60 گرم روغن استفاده نمائید.

-       پودر کیک هویج رشد را کم کم به مخلوط اضافه کنید و با دور کند همزن به مدت 1 تا 5/1 دقیقه مخلوط نمایید. 1 قاشق از پودر را نگه دارید.

پیشنهاد: در صورت تمایل می توانید حدود 50 گرم گردوی خرد شده را با 1 قاشق پودرکیک هویج مخلوط نمائید سپس به خمیر اضافه نمائید. همچنین برای ایجاد طعم بیشتر هویج، می توانید 200 گرم هویج رنده شده نیز به خمیر اضافه نمائید.

-       سطح داخلی قالب را با مقدار کمی روغن چرب کرده و کمی آرد کف آن بپاشید. می توانید به جای این کار، کف قالب، کاغذ روغنی قرار دهید. از قالبی استفاده کنید که ارتفاع خمیر در آن، بیشتر از 5 سانتی متر نشود.

-       خمیر را در قالب بریزید. قالب را حدود 35 تا 45 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید. پس از قرار دادن کیک درون فر، درب فر را تا 15 دقیقه باز نکنید.

-       برای اطمینان از پخت کامل کیک، خلال دندان را در مرکز کیک فرو کنید. در صورتی که خمیر به آن نچسبد، کیک پخته است. پس از خارج کردن کیک از فر، اجازه دهید تا 15 دقیقه در قالب خنک شود. سپس آن را از قالب خارج نمایید.

آماده سازی کرم:

کره را در دمای محیط قرار دهید تا کاملا نرم شود. پودر کرم را در ظرفی ریخته، شیر را به آن بیافزایید و با قاشق مخلوط کنید. کره نرم شده و پنیر خامه ای را به آن اضافه کنید و 2 تا 3 دقیقه یا دور متوسط همزن برقی مخلوط کنید تا کاملا یکنواخت شود. در صورت استفاده از همزن دستی مدت بیشتری هم بزنید تا یکنواخت شود . چنانچه طعم شوری پنیر خامه ای را نمی پسندید، می توانید از پنیر ماسکارپونه استفاده نمایید.

-       کیک را از عرض برش دهید، به طوری که دو لایه کیک داشته باشید.

-       کرم آماده را به دو قسمت تقسیم کنید. روی لایه زیرین کیک، یک قسمت از کرم را ریخته، کاملا پخش و صاف نمایید. لایه دوم کیک را روی آن قرار دهید و با بقیه کرم، سطح آن را کاملا بپوشانید.

نکته مهم: کیک هویج را قبل از سرو، حتما به مدت حداقل یک ساعت در یخچال نگهداری نمایید تا کرم سفت شود.


رویال هویج
مواد لازم:
برای تهیه کیک:
تخم مرغ متوسط
4 عدد
آب یا شیر
150 گرم (سه چهارم پیمانه)
روغن مایع
120 گرم (یک دوم پیمانه به اضافه سه قاشق غذاخوری)
برای تهیه کرم:
شیر سرد
5 قاشق غذاخوری
کره
100 گرم
پنیر خامه ای
100 گرم
دستور پخت های مرتبط !
محصولات مرتبط!